NESO-P, NESO-P-RNESO-P, NESO-P-R

Podwójny światłowodowy konwerter Ethernet 10/100/1000 Mbit/s

NESO-P jest światłowodowym konwerterem 10/100/1000 Mbit/s Ethernet. Urządzenie posiada dwa porty elektryczne 10/100/1000 Mbit/s Ethernet oraz dwa porty optyczne Gigabit Ethernet (realizowane za pomocąwkładek SFP). Dzięki takiej budowie konwerter oprócz połączenia sieci pakietowych za pomocą pojedynczego łącza optycznego może pracować w dodatkowych trybach: 1+1 (dwa konwertery w jednej obudowie), konwersja optyki na optykę oraz praca z protekcją na łączach światłowodowych.

NESO-P, NESO-P-R
  • Przezroczyste połączenia dwóch sieci LAN za pomocą światłowodu
  • Możliwość pracy w konfiguracji punkt-punkt
  • Możliwość pracy 1+1 (dwa konwertery w jednej obudowie)
  • Możliwość zapewnienia protekcji na łączu światłowodowym
  • Praca po dwóch włóknach lub po jednym włóknie WDM, w zależności od SFP
  • Konfiguracja trybu pracy za pomocą DIP switcha

Urządzenie (w przypadku transmisji 1Gbit/s) przekazuje informacje o strukturze ramek zgodnych z IEEE802.3, przez co może ono współpracować z dowolnym urządzeniem spełniającym ten standard i szybkość transmisji od strony optycznej.

W trybie pracy konwertera optycznego NESO-P wykorzystuje porty SFP do konwersji transmisji optycznej Ethernet (np. konwersja multimode - single mode, konwersja z transmisji po dwóch włóknach na transmisję po jednym włóknie z wykorzystaniem wkładki BIDI SFP). Czas przełączania z głównego toru światłowodowego na tor protekcyjny wynosi nie więcej niż 5 sekund. Urządzenie dostępne jest również w postaci karty do półki rack 19” RCK-ANY-02 (NESO-P-R).

Specyfikacja Oznaczenie Interfejs lokalny Interfejs liniowy
Podwójny konwerter światłowodowy 10/100/1000 Mbit/s Ethernet NESO-P 2 x 10/100/1000 Mbit/s Ethernet 2x FO
Podwójny konwerter światłowodowy 10/100/1000 Mbit/s Ethernet, wersja rackowa do półki RCK-ANY-01 NESO-P-R 2x 10/100/1000 Mbit/s Ethernet 2x FO

Typowe aplikacje przedstawiają rysunki poniżej.

Rys. 1. Przykładowa konfiguracja pracy z protekcją

 

W trybie pracy z protekcją podłączony Ethernet do gniazda 1 w chwili uszkodzenia toru optycznego nr 1jest przełączany na drugą sprawną linię światłowodową. Przywrócenie linku na porcie optycznym pierwszympowoduje powrót transmisji na tym porcie.

Rys. 2. Przykładowa konfiguracja pracy urządzenia 1+1 (podwójny konwerter optyczny)

Porty optyczne Ethernet
  • 2x Moduł wymienny SFP, parametry w zależności od typu wyspecyfikowanej wkładki
  • Sygnalizacja poprawności połączenia
  • Szybkość transmisji 1,25 Gbit/s
  • Czas przełączania toru optycznego ≤ 5s
Porty elektryczne Ethernet
  • Sygnalizacja poprawności połączenia
  • Złącze 2x RJ-45
  • Szybkość transmisji 10/100/1000 Mbit/s
Zasilanie
  • Zakres napięć zasilania 12V do 60V DC
  • Zewnętrzny dołączany zasilacz 230V AC / 48V DC
  • Pobór mocy do 6W
Wymiary
  • Obudowa 103 x 77 x 53 mm
  • Waga do 1 kg
  • Uchwyt do mocowania na szynie DIN
zamknij
Strona korzysta z plików Cookies. Wkażdej chwili możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zgodnie ze zmianami w Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.

Szczegółowe informacje dotyczące cookies znajdziesz tutaj